wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Jak wybrać biustonosz do karmienia
Kontakt
 • GABRIEL SALON ZDROWEGO BIUSTU PROFESJONALNY DOBÓR BIUSTONOSZA IWONA JABŁOŃSKA
  NIP: 5832808519
 • E-mail:sklep@gabrielsalonbielizny.pl
 • Telefon575 000 965
  510645313
 • Godziny działania sklepucodziennie 10:00- 17.30, w soboty 10.00 - 14.00

Jak wybrać biustonosz do karmienia

Data dodania: 25-02-2021

 

Jeżeli zamierzamy karmić piersią, jednym z ważniejszych zakupów jest biustonosz do karmienia. Dlaczego jest tak ważny i jak go wybrać?

Dlaczego biustonosz do karmienia jest tak ważny?

Zakup biustonosza do karmienia nastręcza wiele trudności. Przed porodem ciężko przewidzieć jaki rozmiar będzie potrzebny. Na pozór może się wydawać, że jest to zakup zbędny. Jednak jest to element garderoby znacznie ułatwiający życie młodej mamie, a często ratujący jej kręgosłup.

Za wyborem noszenia biustonosza do karmienia przemawia wiele argumentów:

 • biustonosz zapobiega nadmiernemu rozciąganiu skóry, a przez to także rozstępom – piersi w okresie karmienia są bardziej obciążone,
 • zapobiega kołysaniu piersi, które bywa bolesne, zapobiega też bólom i przeciążeniom kręgosłupa,
 • biustonosz do karmienia zapewnia swobodę ruchów,
 • bez biustonosza nie jest możliwe noszenie wkładek laktacyjnych, które chronią ubranie przed zabrudzeniem.

Jak i kiedy wybrać biustonosz do karmienia?

 

Zakup biustonosza do karmienia powinno się zaplanować na około miesiąc przed porodem. Kiedy maluszek pojawi się na świecie, ciężko będzie znaleźć na to czas.

W tym wypadku dopasowanie jest równie ważne,  jak przy wyborze każdego biustonosza. Musi dobrze podtrzymywać biust, który powinien mieścić się w miseczkach. Ważne jest także to, aby pas biustonosza był na tej samej wysokości na całym obwodzie.

Wybór różnych rodzajów biustonoszy do karmienia jest ogromny. Mogą być miękkie, z fiszbinami lub ze sztywniejszą miseczką. Wiele zależy tu od indywidualnych preferencji. Ważne jest to, aby system odpinania miseczki był wygodny i łatwy w użyciu.
 

Jak wybrać rozmiar biustonosza do karmienia?

 

Biustonosz do karmienia kupujemy jakby nie patrzeć w ciemno. Jednak trzymając się kilku zasad, możemy przewidzieć jak kupić taki, który będzie na nas pasował po porodzie. Warto przestrzegać kilku zasad:

 • po porodzie piersi się powiększą, a tym samym zwiększy się rozmiar miseczki, dlatego należy wybrać o jeden rozmiar większą,

 • około miesiąc po porodzie wyraźnie zmniejszy się obwód pod biustem, dlatego od obwodu mierzonego pod koniec ciąży należy odjąć 10 cm (ewentualnie trochę mniej lub więcej w zależności jak bardzo różni się od obwodu sprzed ciąży),
 • ze względu na fakt, że po porodzie ciało kobiety ulega wielu zmianom, biustonosz do karmienia powinien posiadać dużą możliwość regulacji obwodu pod biustem.

Zakup biustonosza w trakcie karmienia

 

W trakcie karmienia piersią może się okazać, że biustonosz, który był dobrze dopasowany przez kilka pierwszych miesięcy, przestaje pasować. Warto wtedy pomyśleć o nowym. Przy zakupie biustonosza należy dopasować miseczkę do wielkości biustu przed karmieniem, tak aby swobodnie mieściła pełne piersi.

Dobrze dopasowany biustonosz powinien nam towarzyszyć przez cały okres karmienia, a także po odstawieniu dziecka. Rodzaj i wygląd biustonosza to kwestia indywidualna. Podstawą wygody oraz dbałości o biust i kręgosłup jest odpowiednie dopasowanie biustonosza. W niektórych przypadkach w okresie karmienia konieczny okazać się może zakup nowego biustonosza, u niektórych ten sam rozmiar będzie odpowiedni od początku do końca karmienia dziecka piersią. Pamiętajmy, żeby po zakończonym karmieniu nie wracać na ślepo do biustonoszy sprzed ciąży, a dobrać rozmiar na nowo.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl